fbpx

Icoone

Technologia masażu podciśnieniowego z multi mikrostymulacją

Masaż podciśnieniowy z multi mikrostymulacją osiągamy za pomocą zestawu mikrootworów obecnych na powierzchni rolek w głowicach zabiegowych. Rolki obracają się tam i z powrotem, precyzyjnie i skutecznie stymulując skórę na całej powierzchni, docierając do najmniejszych jej części i generując do 21 600 mikrostymulacji na minutę. Działanie stymulujące odbywa się na 3 powierzchniach jednocześnie: 2 niezależne, zmotoryzowane mikrostymulatory, które poruszają się jednocześnie na tym samym obszarze, uzupełniając swoje działanie i generując gimnastykę tkankową z efektem ujędrniającym oraz 1 centralna komora umieszczona pomiędzy mikrostymulatorami, która oddziałuje dogłębniej na tkankę tłuszczową. Dlatego też technologia ta umożliwia potrojenie powierzchni stymulacji, uzyskując głębszą i bardziej efektywną stymulację skóry.  Potrójna powierzchnia ssąca pozwala również na lepsze przemieszczanie głowic, dzięki czemu operator nie musi wywierać nacisku. W ten sposób obie ręce mogą być używane jednocześnie, co zapewnia Klientowi bardziej naturalną i delikatną stymulację.

W rzeczywistości jest to technologia, która umożliwia dwuręczny symetryczny zabieg, pracując jednocześnie po obu stronach ciała. Rezultatem jest niezwykle dokładny, wielowymiarowy masaż całego ciała przy zachowaniu ogromnego szacunku dla skóry. To  nowa metoda stymulacji skóry i przylegających do niej tkanek, która pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Może być wykorzystana do likwidacji cellulitu, zlokalizowanego tłuszczu, luźnej skóry, obrzęków limfatycznych, blizn, zaparć, sztywności mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkich objawów starzenia się skóry.

Budowa skóry a Multi mikrostymulacja

Zasada działania multi mikrostymulacji opiera się na dogłębnym zrozumieniu struktury tkanki łącznej i budowy skóry. Badania przeprowadzone przez prof. J.C. Gimberteau zakładają istnienie tzw. systemu MCDAS, czyli Multimikrowakuolarnego Systemu Absorpcji Kolagenu. Na podstawie tej teorii zakładamy, że pomiędzy poszczególnymi tkankami nie ma wyraźnego rozgraniczenia, bądź warstwowego ułożenia. Wszystkie struktury połączone są ze sobą poprzez sieć włókien, pomiędzy którymi tworzą się wolne przestrzenie zwane mikrowakuolami.  Włókna te zbudowane są głównie z kolagenu, elastyny oraz w niewielkim stopniu z lipidów. Dodatkowo do włókien kolagenowych przyłączone są proteoglikany, które wykazują silną hydrofilność, powodując tym samym wiązanie cząsteczek wody wewnątrz mikrowakuli. Taka budowa zapewnia swobodne przesuwanie się poszczególnych struktur względem siebie, jak również rozprężanie i sprężanie mikrowakuli podczas ucisku. Widoczne jest to np. w momencie uszczypnięcia fałdu skórnego, który po puszczeniu wraca do formy pierwotnej. Im młodsza skóra, czyli im bardziej elastyczne włókna, tym szybszy powrót fałdu. Przeprowadzone badania stały się inspiracją do zaprojektowania masażu podciśnieniowego z Multi mikrostymulacją, który w bardzo precyzyjny sposób stymuluje opisaną sieć bez jej uszkodzenia. Ponadto dołączenie stymulacji światłem LED powoduje zwiększoną produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, a tym samym wzmocnienie systemu MSDAS.

Zasada działania masażu podciśnieniowego z multi mikrostymulacją

Stymulacja tkanek zachodzi 3-stopniowo:

 1. Podciśnienie na rolkach wywołuje efekt drenażowy.
 2. Zassanie do komory głowicy stymuluję skórę i system włókien MCDS
 3. Działanie pulsacyjne pobudza układ neurowegetatywny.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania pobudzamy skórę na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej oraz dużo efektywniej oddziałujemy na komórki tłuszczowe i tkankę mięśniową. Zapewnia to znakomite efekty zarówno w działaniu modelującym sylwetkę i ujędrniającym skórę, jak i w zabiegach redukujących problemy mięśniowe czy zastoje limfatyczne.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg masażu podciśnieniowego z multi mikrostymulacją?

Zabieg skierowany jest do wszystkich kobiet, które pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Zabiegi wskazane są dla osób:

 •  z problemami naczyniowymi i obrzękami,
 •  walczących z głęboko zlokalizowanym tłuszczem,
 •  mających problem z luźną skórą,
 •  walczących z nadwagą i cellulitem,
 •  z widocznymi oznakami starzenia skóry twarzy,
 •  po liposukcji,
 •  zmagających się z bliznami pooperacyjnymi i pooparzeniowymi, które z różnych względów nie kwalifikują się do zabiegów chirurgicznych,
 •  mających bóle mięśni, bóle pleców i karku spowodowane nieprawidłową postawą ciała,
 •  cierpiących na zaparcia,
 •  przed i po zabiegach chirurgicznych,
 •  uprawiających wyczynowo lub amatorsko sport,
 •  kobiet po porodach.