fbpx

HIFU

Zabieg HIFU obecnie jest bestsellerowym zabiegiem liftingującym skórę. Wpływa na to jego wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywane są jedynie ultradźwięki, które poprawiają napięcie i zwiększają elastyczność skóry oraz redukują nadmiar tkanki tłuszczowej.

HIFU to skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, która zostaje precyzyjnie skupiona na punktowym obszarze ciała. Doprowadza ona do ruchu i tarcia komórek, które przez to generują ciepło i wewnątrz tkanek dochodzi do bardzo małych poparzeń (0,5 do 1 mm). W efekcie tego pod skórą dochodzi do odbudowy i regeneracji stymulowanych przez uszkodzenia tkanek. Fale ultradźwiękowe docierają do głębszych warstw skóry, dzięki czemu warstwa naskórkowa nie zostaje naruszona.

Zabieg HIFU powoduje wystąpienie dwóch zjawisk – termicznego oraz mechanicznego. W pierwszym przypadku tkanka absorbuje ultradźwięki i dochodzi do wzrostu temperatury (60-70 st. C), co z kolei wywołuje koagulację tkanki. Drugie zjawisko polega na wytwarzaniu się pęcherzyków gazu wewnątrz komórki, powodując wzrost ciśnienia i w konsekwencji niszcząc strukturę komórki.

Zabieg HIFU jest wykonywany najczęściej na skórze twarzy i szyi oraz brzuchu, udach i ramionach. Wpływa on na zwiększenie produkcji elastyny oraz włókien kolagenowych. W efekcie zabiegu HIFU skóra jest bardziej wygładzona, zagęszczona oraz poprawia się jej napięcie. Zabieg zapewnia również redukcje zmarszczek na twarzy (palacza i kurzych łapek), odmłodzenie owalu twarzy, opóźnienie procesu starzenia się skóry, zmniejszenie opadających policzków oraz rozstępów i blizn.

Skuteczność zabiegu HIFU jest wysoka. Bezpośrednio po zabiegu można dostrzec poprawę kondycji skóry. Na pełne efekty przeprowadzonego zabiegu należy jednak poczekać do 90 dni, gdyż wtedy zakończy się pełen proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu.